Сучасний світ диктує свої правила: встигати все, бути максимально продуктивним, досягати цілей за будь-яку ціну. В такому ритмі легко загубитися та втратити контроль над своїм життям. Якщо ти звикла(-ик) пов’язувати свою цінність зі статусом, позицією в суспільстві, досягненнями на роботі/навчанні — пам’ятай, що ти цінна(-ий) просто тому що ти є. Напередодні дня закоханих наша команда зібрала поради, які культивуватимуть любов та турботу до найважливішої людини у світі: до тебе самого.

  1. Зупинися. Заповільнись. Легко потонути в щоденному списку справ, які ніколи не закінчуються. Але ж якісний відпочинок теж є частиною життя. Спробуй виділяти час на хобі, приємні ритуали, або просто насолодитися тишею та побути наодинці з собою.
  2. Поважай свої межі. Прислухайся до особистих потреб та будь з собою відвертою(-им): “Чи дійсно я хочу цього?”/”Чи це потрібно мені?” Не виснажуй себе, бережи свою енергію для реалізації планів.
  3. Практикуй ведення щоденника. Заповнення паперового планера допоможе звільнити голову від зайвих думок, сформувати бачення розвитку та вирішення питань. Ти можеш купити планер з мінімалістичним дизайном, який приноситиме естетичне задоволення.
  4. Рухайся. Проте не став захмарні цілі по відвідуванню тренажерної зали чи кількагодинних пробіжок — нехай це будуть помірні фізичні навантаження, ранкова зарядка чи просто прогулянка в парку.
  5. Створи мапу думок. Це гарна вправа для структурування думок та візуалізації. Розмісти її на видному місці як нагадування про поставлені цілі.
  6. Зроби кожен день маленьким святом. Наше життя створене з крихітних моментів, які варто відзначати, особливо в такий непростий час. Почни ранок з улюбленого ритуалу: увімкни музику, прийми контрастний душ або запали натуральні свічки.
  7. Забудь про слово “Ідеальний”. Досконалість є оманивою, тому що усі ми здатні помилятися, і це нормально. Будь собою, розвивай гарні якості та будь співчутливою(-им) до себе.
  8. Проси про допомогу, коли тобі це потрібно. Та навчись її приймати. Визнати, що ти не всесильна(-ий) — це не прояв слабкості. Дуже цінно коли є хтось, на кого можна покластись у складні періоди.
  9. Відпочивай без докорів сумління. Багато з нас відчуває провину, що проводить вільний час “непродуктивно”. Відновлення сил необхідно кожному: це може бути як активний відпочинок на природі або релакс день, коли можна запалити натуральні свічки та помедитувати.
  10. Веди щоденник вдячності. Для цього варто купити планер або використати блокнот зі своєї колекції. Ця практика допомагає сфокусуватися на хорошму та знаходити позитивні речі в кожному дні.
  11. Не розсіюй свою увагу. В гонитві за продуктивністю можна зіткнутися з вигорянням, тому важливо зробити її екологічною для себе. Скеровуй свою енергію на важливі речі, які хочеш виконати самостійно, а усе інше делегуй.
  12. Перестань все контролювати. Більшість факторів є поза межами нашого контролю. Єдине на що ти можеш впливати це твоя реакція та дії.
  13. Пріоритезуй. В добі надто мало годин, щоб викреслити усі пункти з to-do list-а. На початку кожного дня випиши 3 важливі справи, які необхідно виконати до кінця дня. Все інше пріоритезуй та розподіли
  14. Займися волонтерством. Якщо ти маєш бажання і сили допомагати іншим — це хороший спосіб спрямувати енергію та почути потреби інших. Хочеш отримати красивий блокнот та допомогти ЗСУ? Долучайся до придбання блокнотів патріотичної серії, 80% з продажу якої ми відправляємо на допомогу фонду “Повернися живим”.

І наостанок: пам’ятай, що б не сталося завтра, ти достатньо сильна(-ий), щоб це пережити. Світло завжди переможе темряву.