Уяви, що кожен день може починатися в бадьорому та позитивному настрої, а ти маєш сили та натхнення втілювати справи зі свого to-do ліста. Звучить нереалістично? Сьогодні ми розкажемо про відому техніку, яка трансформує життя людей і робить його якіснішим.

Якщо ти відчуваєш, що надто концентруєшся на негативі та хочеш змінити цю звичку - ми приведемо щоденник вдячності, котрий допоможе тобі почати та підтримувати цю активність з користю для тебе.

Щоденник вдячності приклад

Щоденник вдячності приклад: як це працює?

Аналізувати поразки та негативні події важливо, але іноді думки про те, що в наших справах йде не так — переважають. Практика вдячності повертає фокус на позитивних речах, які раніше сприймалися як належне. Таким чином емоційний тон змінюється на знак “плюс” і ховатися під ковдру від проблем стає дедалі важче.

За словами дослідників вдячності, Роберта Еммонса та Майкла Маккалоу — щоденна практика має безліч переваг:

  • міцніший сон
  • зв’язок з іншими людьми
  • зниження фізичного болю
  • підвищення рівня радості
  • регулярність у винонанні справ

Чому варто спробувати?

Для більшості з нас легко концентруватися на проблемах та звинувачувати інших у власних негараздах. Ведучи щоденник вдячності, ти розвиваєш відповідальність за свій моральний стан та настрій. Свідома подяка позитивно впливає на те, як ти почуваєшся, а також на стосунки зі світом.

Як почати вести щоденник вдячності?

Необхідний час:

15 хвилин на день, тричі на тиждень

Інструменти:

Щоденник планер, ручка і твій позитивний майндсет ✨

Немає визначеної інструкції, як правильно виконувати практику вдячності. Мета вправи — згадати вдалий досвід, приємні події, людей чи речі, а потім насолоджуватися хорошими емоціями, з якими вони пов’язані. Наша команда підготувала декілька порад, що допоможуть розпочати і практикувати усвідомлено:

  1. Конкретизуй
    До прикладу, формулювання: “Я вдячна(-ий) за допомогу колеги, яка взала на себе поточну роботу, поки я займалась(-вся) підготовкою звіту” буде ефективніше, ніж “Я вдячна(-ий) за турботливу колегу”.
  2. Думай “глибше”
    Якщо сьогодні ти не маєш 3-х речей для подяки — достатньо буде одного моменту або ситуації, розписаної в деталях.
  3. Повторюйся. Але:
    Це нормально — писати про ті самі речі/ситуації/людей. Та спробуй написати про інші аспекти.
  4. Мінусуй
    Поміркуй, як ти б жила(-ив) без певних людей або речей, що зараз роблять твоє життя ліпшим. Не сприймай свої досягнення за удачу: подякуй і собі, коли ти не здалася(-вся) та змогла(-іг) перетворити проблему на нову можливість.
  5. Пиши регулярно
    Щодня або через день — головне візьми за звичку завершувати день практикою вдячності. Тримай щоденник планер на робочому столі або приліжковій тумбі.

Ми в your planner турбуємося про твій моральний стан, тому створюємо корисні, естетичні та функціональні продукти. У нас ти знайдеш записники, мотиваційні стікери, свічки з натурального воску, які доповнять твої ритуали. Романтизуй життя і залишайся з your planner 💌