Якщо час-від-часу ти почуваєшся перевантаженою(-им) та ледве встигаєш закрити задачі до дедлайну — ймовірно твоя система планування не працює або ти ще знаходишся в її пошуках. Хочеш дізнатися як планувати свій час, щоб виконувати робочі та особисті справи без вигоряння? Наша команда підготувала поради, з якими особистий тайм менеджмент стане простішим. Щоб стати гуру планування не потрібно витрачати цілий день: достатньо 15 хвилин, щоб зібратися з думками та організувати себе.

Варто лише створити систему, з якою станеться 100% match. ✨

Як планувати свій час

Тож з чого почати? Ефективне планування це фундамент на шляху до реалізації твоїх цілей. Правильні та впевнені кроки допоможуть побудувати життя, про яке ти мрієш. Головне — дотримуйся плану та будь гнучкою(-им), якщо змінюються обставини. Переваги тайм-менеджменту:

  • Економія часу. Випиши усі справи — так ти побачиш повну картину. Поділи їх за категоріями та визнач, що об’єднати, що делегувати або одразу відсіяти.
  • Визначення пріоритетів на день, місяць чи навіть рік дає розуміння які задачі вписуються у твій графік, а які зачекають.
  • Прокачка soft-скілів. Завчасний план нагадуватиме надіслати повідомлення, зробити дзвінки або надіслати інформацію колезі/одногрупнику. Так зменшуються прогалини в комунікації та оточуючі знатимуть, що на тебе можна покластися.
  • Зменшення тривоги. Знання того, що потрібно зробити і коли, дозволяє контролювати свій час і графік та не стресувати.

Отож, як планувати свій час щоб не вигоряти?

  1. Створи простір для мислення.
    Коли перед тобою стоїть велике завдання чи проект, важливо дати собі простір для роздумів: розрахувати перешкоди, ризики та краще спланувати час. Варто не відволікатися — це необхідно для зосередження на головному.
  2. Випиши усі задачі. Так, усі.
    Щоб ефективно планувати, візьми ручку та улюблений планувальник і запиши коли та як ти збираєшся виконувати задачі. Найоб’ємніші розбий на під-задачі. Став собі реалістичні терміни. Оціни час на виконання та додай +25% на випадок якщо непередбачувані обставити увірвуться в твій графік.
  3. Будь гнучкою(-им).
    Відслідковуй та аналізуй прогрес, щоб побачити чи цей підхід підходить тобі. За потреби змінюй його, внось корективи поки він не почне працювати так, як комфортно тобі.
  4. Забронюй час на планування.
    Виділяй 15 хвилин ввечері, щоб підвести підсумки та написати список справ на наступний день. Виділяй 1 годину щотижня для планування розкладу на наступний тиждень.
  5. Контрольні списки.
    Наприкінці дня переглядай список та перенось те, що не вдалося зробити в довгостроковий список або в графік наступного дня.

Ефективне планування з your planner

Як бачиш, особистий тайм менеджмент — це простір для експериментів. Відчуй та визнач, які стратегії планування працюють для тебе, а які ні. Тренуй гнучкість та розглядай свої правила під різними кутами. З часом ти виведеш формулу планування на абсолютно новий рівень. Команда your planner популяризує підхід gentle planning — планування з турботою про себе. Саме тому ми створюємо естетичні блокноти, планувальники з мінімалістичним дизайном та продуманим наповненням. Ми не раз запитували себе: “Як планувати свій час?” та тестували різні підходи. Радимо тобі правило 10 хвилин:

  1. Прибери з поверхонь безлад. Надто багато паперів та зайвих предметів відволікатиме та змусить почуватися неорганізованим. Швидке прибирання додасть простору та свободи від відволікаючих факторів.
  2. “Опануй” свій розум. Щоб бути більш організованим варто створити для себе систему, якої реально дотримуватися. Пропонуємо підхід, за яким ми розділяємо творчу частину себе від раціональної:
  • Можна завести естетичні блокноти для різних потреб: для нотаток, для конспектів, запису ідей, для замальовок та скетчів. В них варто записувати увесь потік думок та творчості, щоб звільнити голову від зайвого шуму. Наші набори з 4-ох блокнотів повністю закриють цю потребу.
  • Окремо від них, в “організованому” планувальнику варто записувати справи та плани на найближчий тиждень/місяць. Це дозволить бути зібраним на роботі/навчанні та вдома та попередить вигоряння від великої кількості об’ємних задач. Для цього ми створюємо недатовані планери, які можна починати з будь-якого дня.

Так, спланувати все життя всього за 10 хвилин неможливо, але ти можеш тренувати звичку організовуватися, яка стане позитивною рисою на шляху до самовдосконалення.