Ми живемо у світі, наповненому інформаційним шумом та відволікаючими факторами: сповіщення меседжерів та соцмережі захоплюють увагу та змушують перемикатися між виконанням задач — в такому ритмі важко сконцентруватися та залишатися продуктивними.

Mindfulness в плануванні — це вміння бути “в моменті”, тобто повністю залученим у теперішній момент. Коли ми перебуваємо “тут і зараз” — стає простіше зосередитися на поточному завданні, не відволікаючись на зовнішні фактори. Це особливо важливо, коли мова йде про планування та досягнення цілей, адже зосередженість сприяє прогресу.

що таке майндфулнес

Де б ти не розпочинала(-в) свій день: в офісі чи вдома, наша команда радить виконувати ранкову техніку майндфулнес для усвідомленого початку тижня.

  • Перш ніж почати планувати, зупинися. Зосередься на глибокому диханні. Це допоможе очистити розум та налаштуватися на спокійний робочий лад.
  • Плануй відпочинок. Щоб підтримувати колесо життєвого балансу виділяй час не лише для планування завдань, а й для регулярних перерв протягом дня.
  • Практикуй mindfulness щодня. Незалежно від того, чи ти займаєшся приготуванням їжі, чи task-менеджментом — намагайся бути в моменті, виконувати справи усвідомлено, а не на “автопілоті”.
  • Використовуй планер. Це чудовий інструмент, з яким простіше розпоряджатися часом та відстежувати прогрес. На початку тижня випиши усі справи (робочі та особисті), які необхідно зробити, відділи важливі та пріоритетні від другорядних, а задачі з низьким пріоритетом делегуй. Таке планування дасть змогу розподілити навантаження та не вигоріти до наступних вихідних. З планером можна легко зрозуміти що таке майндфулнес — занотовуючи роздуми про те, як уважність впливає на процес виконання задач.

Включивши техніки майндфулнес у свій графік, ти відчуватимеш залученість на шляху до цілей, а використовуючи планер для регулярних перерв — зможеш відстежувати прогрес та відчувати себе наповненим та бадьорим.

 

Колесо життєвого балансу: 4 правила що навчать жити в гармонії з тілом та думками

В попередньому розділі ми розглянули, що таке майндфулнес в плануванні, а зараз хочемо поговорити про переваги усвідомленості у повсякденному житті. Якщо ти перебуваєш в стані стресу та багатозадачності, техніка майндфулнес допоможе знизити напруження та відновити баланс. Вона навчить дихати, спостерігати, помічати важливе серед другорядного та приймати свої думки і емоції без упереджень та осуду.

  1. Рухайся. Чи відчуваєш себе незадоволеним та втомленим, сидячи цілий день перед комп’ютером? Це природньо, адже брак фізичної активності негативно впливає на нашу свідомість та самопочуття. Регулярні ранкові зарядки або щоденні піші прогулянки принесуть користь для ментального та фізичного здоров’я.
  2. Піклуйся про себе. Уяви що ти - це сад, який потребує догляду. Коли ти уважно ставишся до своїх потреб, ти культивуєш любов та турботу, які принесуть гарні плоди.
  3. Ведення щоденника. Це чудовий спосіб звільнити розум та позбавитись напруги. Випиши в планер усі думки, турботи та страхи, а потім напиши як ти хочеш почуватися сьогодні — це буде твоїм орієнтиром та афірмацією.
  4. Одна хвилина може змінити день. Виділи час для ранкової рутини: почитай книгу, неквапливо випий кави за сніданком - початок дня з правильним наміром допоможе підвищити усвідомленість протягом дня.

Наприкінці кожного тижня аналізуйте свої відчуття: коли бракувало енергії, які сфери потребують більшої уваги. Mindfulness практики доволі прості та дієві. Їх впровадження допоможе відчути себе усвідомленим та бути уважними до свого життя. Зроби своє благополуччя головним пріоритетом та залишайся з your planner.