Листопад, мабуть, як вечір Неділі: хочеться заповільнитись, задати собі питання для саморефлексії, та запланувати нові справи. Якщо тобі раніше не вдавалося виконати більшість цілей, ти почувалася(-вся) фрустрованою(-им) і розчарованою(-им) результатом — спробуй скористатися порадами та ідеями як планувати рік і не здатися на половині шляху. Команда your planner підібрала цілі, які реально виконати впродовж року без завищених вимог і з турботою про себе.

Ми доведемо, що планування на рік може бути корисною та невиснажливою звичкою на шляху до самореалізації. Отож, бери ручку та блокнот і записуй ті навички, які хочеш набути або ті, яких хочеш позбутися в новому році.

Питання для саморефлексії

  1. Визначити свої цінності.
    Як ти хочеш прожити цей рік та запам’ятатися собі? Запиши їх у блокнот або прикріпи на мудборді, щоб вони були основними орієнтирами у плануванні та прийнятті рішень.
  2. Планувати бюджет.
    Відстежуй витрати щомісяця — це дасть тобі змогу реально оцінити фінансові можливості, виявити прогалини і зайві покупки.
  3. Знайти комфортний графік і притримуватися його.
    Планування на рік допоможе покрити основні етапи року, які відомі наперед. Рутина не дорівнює одноманітності, а лише допоможе інтегрувати корисні звички в щотижневий або щомісячний план.
  4. Рухатися.
    “Займатися спортом” хоче багато хто, але небагатьом вдається робити це регулярно. Спробуй сформулювати цю ціль дещо інакше і задай собі запитання: “як я хочу почуватися: активно, витривало, енергійно?” Відповідь на нього буде для кожного різною: прислухайся до потреб свого організму та поточних фізичних можливостей.
  5. Робити ревізію накопичених речей.
    Обери зручну регулярність і викидай непотріб — керуйся правилом “порядок навколо — лад в думках”.
  6. Зтишувати голос внутрішнього критика.
    Будь доброю(-им) до себе і святкуй навіть найменші досягнення.
  7. Практикувати вдячність.
    Так, на жаль, не кожен день року буває наповнений радісними моментами — трапляються труднощі і неприємні ситуації. Якщо у тебе був, м’яко кажучи, невдалий день — подякуй тому, хто тебе підтримує або собі за те, що трималась(-вся) достойно.
  8. Знайти заняття, яке буде до душі і займатися ним частіше.
    Хобі та інші ресурсні активності вбережуть тебе від вигоряння навіть в найскрутніші моменти.
  9. Виділяти час на відпочинок.
    Гонитва за продуктивністю марна, якщо робити це на останніх силах. Пріоритезуй сон та паузи між роботою/навчанням — це не менш важливо, ніж час для концентрації на завданнях.
  10. Читати книги.
    Або слухати аудіокниги — знайди зручний для себе формат і темп, щоб дізнаватися нове і поглинати в захопливі історії. І забудь про “52 книги за рік”, якщо тобі дискомфортно, дуже тебе просимо 🙂
  11. Писати від руки.
    Нехай це будуть ранкові сторінки, питання для саморефлексії чи просто потік думок — ці техніки розвантажать мозок і дозволять поглянути на заплутані речі під іншим кутом.
  12. Змінити “потрібно” на “можливо”.
    Ти можеш відчувати тиск від обов’язків або суспільних стереотипів. Що якщо ти не гнатимешся за ідеалом, а просто дозволиш собі бути людиною? І нічого страшного не станеться, якщо ти не помиєш посуд ввечері, а твоя квартира сьогодні не виглядатиме як з картинок в Pinterest. Відпочивай, коли відчуваєш втому і байдуже, що подумають інші.

Сподіваємося ці поради зроблять твоє планування на рік натхненним та продуктивним ❤️